WYSYŁKA W 24h od 12,00 PLN Wysyłka od 12 zł
Obniżka! sportowe skarpety kompresyjne 1 klasa ucisku Zobacz większe

Sportowe skarpety kompresyjne 1 klasa ucisku żółto-czarne

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 13 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 13 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 2,60 zł.


Wyślij zapytanie

SPORTOWE SKARPETY KOMPRESYJNE 1 KLASA UCISKU ŻÓŁTO-CZARNE

SPORTOWE SKARPETY KOMPRESYJNE 1 KLASA UCISKU ŻÓŁTO-CZARNE

Sportowe skarpety kompresyjne o stopniowanym ucisku dla kobiet i mężczyzn RelaxSan Sport. 1 klasa ucisku - ucisk w kostce 18-22 mmHg - lekka kompresja. Idealne dla sportowców uprawiających każdy rodzaj sportu o każdej porze roku, także sporty ekstremalne i wyczynowe.

Relaxsan

Nowy produkt

Sportowe skarpety kompresyjne o stopniowanym ucisku dla kobiet i mężczyzn RelaxSan Sport. 1 klasa ucisku - ucisk w kostce 18-22 mmHg - lekka kompresja. Idealne dla sportowców uprawiających każdy rodzaj sportu o każdej porze roku, także sporty ekstremalne i wyczynowe.

Więcej szczegółów

134,00 złbrutto

164,00 złbrutto

-30,00 zł

Skarpety kompresyjne sportowe 1 klasa ucisku 18-22 mmHg RelaxSan Sport - żółto-czarneKompresyjne skarpety sportowe RelaxSan Sport powstały jako efekt wieloletnich badań i przy wykorzystaniu ponad 30 letniego doświadczenia firmy w dziedzinie kompresyjnych wyrobów medycznych, znanych i cenionych w 65 krajach na całym świecie. Skarpety kompresyjne RelaxSan Sport cechuje precyzyjne rozmieszczenie poziomów kompresji na całej długości. Jako jedne z nielicznych są oznaczone jako CE wyrób medyczny klasy 1.

Idealne dla sportowców
Dla kobiet i mężczyzn. Dla sportowców uprawiających każdy rodzaj sportu, nawet tych najbardziej intensywnych i ekstremalnych, o każdej porze roku, zarówno wyczynowo jak i rekreacyjnie, a w szczególności dla tych którzy wykazują predyspozycje lub chorują na przewlekłą niewydolność żylną.

Stopniowany ucisk na lepszą wydajność
Medyczne działanie sportowych skarpet kompresyjnych oparte jest na zastosowaniu stopniowanego ucisku, który jest największy w kostce gdzie wynosi 18-22 mmHg i stopniowo zmniejsza się ku górze. Taka gradacja usprawnia prawidłowy przepływ krwi z nóg w kierunku serca, co z kolei wpływa na optymalne dotlenienie mięśni, lepszą wydajność i łatwiejszą regenerację mięśni po wysiłku.

Maksymalny komfort i ochrona
Bezszwowe elastyczne palce dla ochrony przed otarciami i pęcherzami. Anatomiczne wkładki ochronne z pasami wentylacyjnymi. Ochrona ścięgna Achillesa i amortyzacja pięty przed uderzeniami, wibracjami i mikrourazami. Elastyczna opaska dla podparcia łuku stopy.Innowacyjne włókno Dryarn®

Dryarn® to innowacyjne włókno oddychające lepiej niż poliester, bardziej izolacyjne niż wełna i lżejsze niż jakiekolwiek inne włókna. Dryarn® jest idealnym partnerem dla sportowców, którzy poddają swoje ciało na stres, obfite pocenie się, częste i nagłe zmiany temperatury podczas zajęć sportowych.

Dryarn® zapewnia najwyższy poziom oddychalności i kontroluje przepływ pary wodnej powstającej z potu, aby utrzymać system regulacji cieplnej organizmu na dobrze wyważonym poziomie i jednocześnie zapewnić suchą skórę. W czasie wzmożonego wysiłku Dryarn® przeniesie pot ze skóry na powierzchnię włókna, i dalej przez tkaninę na zewnątrz do otoczenia. Dzieje się to szybko i skutecznie.

Dryarn® zapewnia doskonałą izolację cieplną przed środowiskiem zewnętrznym ponieważ ma on najniższe przewodnictwo cieplne ze wszystkich innych włókien. Dryarn® tworzy barierę oddechową, która izoluje od świata zewnętrznego i przenosi pot z wewnątrz na zewnątrz. Bariera ta sprawia, że w zimie jest ciepło, w lecie chłodno a skóra niezmiennie pozostaje sucha.


Dryarn® posiada niski ciężar właściwy, dzięki czemu skarpety są wyjątkowo lekkie.

Precyzyjny dobór rozmiaru
Dobrze wiemy, że aby produkt działał efektywnie kluczowy jest odpowiedni dobór rozmiaru. Tylko prawidłowo dobrany rozmiar gwarantuje poprawne rozmieszczenie stref ucisku i odpowiednie działanie medyczne. Sportowe skarpety kompresyjne RelaxSan dostępne są w aż 6 rozmiarach: 4 wymiarach długości stopy oraz 2 wymiarach obwodu łydki i kostki. Taka skala w większości przypadków umożliwia dobór optymalnej kompresji.  

100% Made in Italy
Produkty w 100% zaprojektowane, testowane, wyprodukowane i pakowane we Włoszech z wykorzystaniem najnowszych technologii i najlepszych materiałów, co gwarantuje najwyższe standardy jakości na każdym etapie produkcji.

Produkt jest wyrobem medycznym klasy I.

Cechy wyrobu:
- Unisex
- Ucisk w kostce 18-22 mmHg - 1 klasa - ucisk lekki
- Dla sportowców uprawiających każdy rodzaj sportu
- Innowacyjne włókno Dryarn®
- Lekkie, oddychające, nie absorbują wilgoci, termoregulacyjne
- W 100% zaprojektowane i wyprodukowane we Włoszech

Skład:
- 42% Poliamid
- 38% Polipropylen Dryarn®
- 20% Elastan

Jakie są przeciwwskazania do stosowania sportowych skarpet kompresyjnych?
- Poważne zaburzenia krążenia tętniczego
- Świeżo nabyta lub głęboka zakrzepica
- Niedrożność tętnic obwodowych
- Dermatozy z wysiękiem
- Nie należy używać w nocy podczas snu

Jak prać wyroby uciskowe?
- Należy prać ręcznie
- Do prania stosować delikatne środki piorące jak np. szare mydło
- Nie wybielać
- Nie suszyć w suszarce ani na kaloryferze - grozi to uszkodzeniem włókien co wyklucza efektywną kompresję
- Nie prasować
- Nie czyścić chemicznie

Gwarancja:
W normalnych warunkach ucisk zachowuje swoje terapeutyczne właściwości przez okres do 6 miesięcy, pod warunkiem stosowania się do wskazanych metod prania i użytkowania. Po tym okresie wyrób należy wymienić na nowy.

Certyfikaty, które posiadają nasze produkty:
Wyroby RelaxSan dostały odznaczenie CE jako Wyroby Medyczne Klasy I i są zgodne z wymaganiami i przepisami dyrektywy EWG 93/42 określającej warunki wprowadzania do obrotu i stosowania w Europie i poza Unią Europejską wyrobów medycznych.
 
Produkty są zatwierdzone przez FDA (amerykańską Agencję Żywności i Leków) będącą potwierdzeniem wysokiej jakości, efektywności i bezpieczeństwa wyrobu medycznego.

Wszystkie wyroby posiadają certyfikat Oeko-Tex, co gwarantuje, że są one wolne od substancji szkodliwych oraz potencjalnie szkodliwych mogących mieć negatywny wpływ na stan zdrowia.

Certyfikaty systemu zarządzania jakością zgodny z Międzynarodowym Standardem UNI EN ISO 9001:2015 i UNI CEI EN ISO 13485:2012.

Wyroby w 100% zaprojektowanie i wyprodukowane we Włoszech.

Gwarancja6 miesięcy
ProducentWłoski

Podobne produkty